Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Úvod »Měřící přístroje» Essentials Trident - pH/EC/°C


        

Essentials Trident - pH/EC/°C

skladem ne

 

Dostupnost: 3 dny
Výrobce: Essentials
Značka: Essentials
Naše cena bez DPH: 3 305 Kč
Naše cena s DPH (21 %):
3 999 Kč

Essentials Trident Meter je univerzální měřič vodivosti (EC), pH a teploty. Dodává se s vyměnitelnou skříňkou obsahující všechny tři sondy. Měřič se ponoří do roztoku a příslušné hodnoty se zobrazí na dvou displejích.
Kalibrace pH a EC/CF/ppm se provádí velice snadno pomocí tlačítek na měřiči a kalibračních roztoků Essentials. Essentials Trident Meter přináší další výhodu tím, že umožňuje variantu zobrazení teploty buď v ?C nebo ?F a živného roztoku v podobě CF, EC nebo ppm.
HLAVNÍ VLASTNOSTI: Lehký a přenosný Měří pH, koncentraci živin a teplotu Snadné používání Zobrazuje teplotu jak v ?C tak i v ?F Tři možnosti zobrazení veličin u živin: EC – CF – ppm Snadná kalibrace pomocí tlačítka Funkce automatického vypínání AA baterie s dlouhou životností Ukazatel nízkého stavu napětí v bateriích Kompenzace teploty
Jak měříme EC/CF
Vodivost roztoku vyjadřuje schopnost roztoku vést elektrický proud. S rozpouštěním živných solí ve vodě se zvyšuje vodivost roztoku. Vodivost živného roztoku je tudíž mírou jeho „koncentrace” podle aktuálního množství rozpuštěných solí.Vodivost bývá zpravidla vyjadřována v hodnotách CF nebo EC. CF znamená Conductivity Factor (faktor vodivosti), EC znamená Electrical Conductivity (elektrická vodivost). Rozdíl mezi nimi spočívá pouze v umístění desetinné tečky/ čárky. Jednotka EC se rovná 10 jednotkám CF, takže například hodnota EC 1,2 se bude rovnat CF 12.
Nejspolehlivějším způsobem, jak zjišťovat úroveň EC/CF, je používat profesionální digitální měřič EC Essentials nebo měřič Trident tri. Stačí pouze na několik okamžiků ponořit elektrodu do živného roztoku a na LCD displeji se objeví příslušná hodnota EC. EC měřiče Essentials jsou velice přesné a rychlé. Avšak stejně jako každé jiné laboratorně nastavené přístroje je třeba se o ně náležitě starat. Nezapomeňte pravidelně své měřiče EC/CF kalibrovat pomocí Essentials CF Standard.